Тваринництво

Поросятам необхідно змінювати рецепт раціону що десять днів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Поросятам необхідно змінювати рецепт раціону що десять днів

Учені довели: щоб оптимально задовольнити потреби поросят у поживних речовинах, рецепт треба змінювати що десятьднів. На практиці це зробити дуже важко, але слід пам’ятати, що на дорощуванні порося переживає чотири стадії: відлучення від матері, адаптацію до рослинних білків, збільшення обсягів споживання корму та збільшення середньодобового приросту. І рецептів має бути відповідна кількість.

Відлучний комбікорм має білкову групу з легкозасвоюваних продуктів (рибна мука, соєвий концентрат, ферментована соя, картопляний білок), а також молочні продукти, тому економічно доцільно його використовувати до сьомого-десятого дня після відлучення.

Стартер, що слідує за престартером, має містити білкову групу на 50% з легкозасвоюваних продуктів і на 50% – з високоякісного соєвого шроту, а також мати кілька джерел жиру (соєва й соняшникова олії, пальмовий жир).

Раціон після 60 днів може містити 100%-ву рослинну білкову групу – в цей період травна система поросяти вже сформована, і вони готові інтенсивно споживати корм і рости. Нехтування першим (перехідним) стартером 40-60 днів призводить до недоотримання продуктивності тварини як на дорощуванні, так і на відгодівлі.

Як повідомлялося, захищена бензойна кислота в раціоні поросят поліпшує їхню продуктивність.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями