Тваринництво

Поросята, які вижили після зараження свиноматки парвовірусом, залишаються вірусоносіями довічно

Вірус парвовірусної інфекції свиней (ПВІС) призводить до різних патологій, залежно від того, в який період супоросності свиноматки відбулося зараження.

У перший тиждень вірус накопичується в крові й тканинах паренхіматозних органів. У період вірусемії проходить через плаценту й інфікує ембріони або плоди.

Якщо інфікування ембріонів відбувається в перші 10-14 діб після запліднення, коли вони імплантуються в слизову оболонку матки, це призводить до часткової загибелі та розсмоктування з наступним поверненням свиноматки в охоту. У випадку, якщо загинули не всі ембріони, супоросність протікає без ускладнень, але закінчується народженням малої кількісті поросят у гнізді.

За інфікування плодів з двотижневого до 35-денного віку (ембріональна фаза), коли ще не почався розвиток кісткової тканини, частина зародків також розсмоктується (лізується). Клінічно це проявляється нечисленними опоросами, а за повного лізису ембріонів – перегулами й поверненням свиноматки в охоту.

Якщо ж зараження плодів сталося у віці 35-70 днів (плодова фаза, що характеризується кальціфікацією кістяка плода), це призводить до зневоднення плода, його муміфікації.

Передавання вірусу ПВІС від одного до іншого плода відбувається повільно, через це вони гинуть на різних стадіях розвитку. Зазвичай не всі плоди уражуються вірусом, і під час опоросу народжуються муміфіковані плоди різної величини, мертві, слабкі та нормальні поросята.

Проникнення збудника парвовірусу через плаценту в пізніші періоди супоросності (70-101 день) не спричиняє загибелі плодів і закінчується народженням живих поросят, бо в цей період їхній організм уже імунокомпетентний. Проте вони залишаються вірусоносіями довічно.

Нагадаємо, у деяких господарствах, найчастіше – дрібних і середніх, ПВІС являє собою стаціонарну інфекцію та протікає в безсимптомній формі.

Довідка

Парвовірусна хвороба (інфекція) свиней – контагіозна хвороба, клінічно проявляється тільки у супоросних свиноматок. Характеризується прохолостами, народженням муміфікованих плодів, мертвих і слабких поросят, рідше – абортами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!