Тваринництво

Погано вимитий доїльний апарат є основним джерелом мікробного обсіювання молока

Погано вимитий доїльний апарат є основним джерелом мікробного обсіювання молока

Кількість мікроорганізмів, що потрапляють в молоко з доїльної  апаратури, обладнання і молочного посуду, залежить від якості їх миття та дезінфекції.

Доїльне обладнання формує практично 80-90% мікрофлори сирого свіжонадоєного молока через те, що воно незадовільного санітарного стану – через несвоєчасне та неефективне миття і дезінфекцію.

На цьому наголосив професор кафедри харчової біотехнології і хімії Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя Микола Кухтин.

Мікроорганізми накопичуються і посилено розмножуються в погано вимитій доїльній апаратурі та посуді в білково-жирових залишках молока. При цьому переважно розвиваються молочнокислі бактерії та бактерії групи кишкової палички, меншою мірою – гнильні мікроорганізми.

Якщо доїльні апарати й установки погано вимиті і не продезінфіковані, вони перетворюються на  основне джерело мікробного обсіювання молока.

За санітарно-гігієнічними нормативами, санітарний стан доїльного устаткування та молочного інвентаря вважається відмінним, коли кількість мікроорганізмів у ньому сягає до 500 КУО/куб. см змиву; задовільним – від 500 до 5000 КУО/куб. см змиву і незадовільним, якщо цей показник перевищує 5000 КУО/куб. см змиву.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!