Тваринництво

Плюси й мінуси методу РЗГА для діагностування грипу птиці

Реакція затримання гемаглютинації (РЗГА) ‒ метод, що тривалий час вважали золотим стандартом у діагностуванні грипу птиці. Суть його полягає у взаємодії антитіл до вірусу грипу з гемаглютиніном, глікопротеїном, що міститься на поверхні вірусу, пише журнал «Наше птахівництво».

РЗГА має низку переваг: висока чутливість, дешевий у використанні, дає можливість виявляти імуноглобуліни класу M (IgM) і класу G (IgG).

Однак РЗГА має й обмеження, як-от обов’язкова наявність гомологічного антигену, суб’єктивна інтерпретація результатів і можливість перехресної реакції з іншими вірусами, що може впливати на точність діагнозу.

У зв’язку зі складною епізоотичною ситуацією щодо грипу птиці, його високою поширеністю й здатністю до мінливості, перед сучасним лабораторним діагностуванням постає низка завдань, які неможливо розв’язати за допомогою РЗГА. Тому в країнах ‒ світових лідерах розробили діагностичні тести для імуноферментного аналізу, що значно полегшили протоколи діагностування та підвищили їхню ефективність.

Як повідомлялося, ЄС змінюватиме підходи боротьби та профілактики грипу птиці.