Тваринництво

Племінний завод LNZ Group продав у 2016 році в Україні 50 нетелів

Племінний завод LNZ Group продав у 2016 році в Україні 50 нетелів

ТОВ «Маяк-Агро» (Черкаська область), племінний завод, який входить до LNZ Group, минулого року продало 50 голів племінного молодняку (нетелів) миколаївському господарству.

Про це повідомила прес-служба LNZ Group.

За словами директора племзаводу «Маяк-Агро» Михайла Богача, це ‒ гарний показник, оскільки ще кілька років тому вітчизняні господарства взагалі не купували племінний молодняк.

Останні роки завод вирощував та реалізовував племінний молодняк переважно за кордон (Грузія, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо.

Нині в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, і господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. Галузь, яку колись знищили в країні, наразі починають потроху відроджувати.

Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк. Всього на племзаводі «Маяк-Агро» наразі налічується 200 корів.

«Племінний молодняк має великі генетичні задатки та високу продуктивність. Такі корови на відміну від звичайних дають удвічі більше молока, ‒ наголошує головний зоотехнік племзаводу Андрій Кунець. ‒ За рік на нашому заводі народжується близько 50-70 голів, яких заносять до державного племінного реєстру».

Михайло Богач наголошує, що раніше діяла державна програма, завдяки якій відшкодовувалися певну суму і покупцю племінного молодняка, і заводу, який продавав нетеля. «На сьогодні жодної підтримки від держави, на жаль, немає, тому велика кількість подібних заводів за ці роки закрилася», ‒ констатує директор «Маяк-Агро».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!