Тваринництво

Після щеплення корів від нодулярного дерматиту Україна втратить статус зони, вільної від цієї хвороби

Після щеплення корів від нодулярного дерматиту Україна втратить статус зони, вільної від цієї хвороби

У разі реальної загрози заразного вузликового дерматиту (ЗВД) вакцину в Україну можна завести упродовж двох днів, при цьому навіть не потрібна її реєстрація. Українським законодавством передбачені подібні надзвичайні обставини.

Про це повідомив Виталий Башинский консультант ФАО з питань безпеки та ветеринарії.

Також експерт наголосив, що усі вакцини, рекомендовані проти нодулярного дерматиту, живі. Це означає, що при першому введені вакцини тварині Україна автоматично втратить статус вільної від нодулярного дерматиту зони.

Під час вакцинації в буферній зоні кожна щеплена тварина має бути ідентифікована. Також має бути створений реєстр щеплених тварин. Якщо цього не робити, країна може втратити право експорту яловичини на три роки, доки повністю не встановить контроль над захворюванням.

«Україна повинна розуміти: якщо вона береться за вакцинацію, то має пройти усі процедури від початку і до кінця. Обов’язково має бути програма не тільки вакцинації, а й обов’язкової ідентифікації та реєстрації тварин. Приблизні витрати лише на моніторинг можуть становити $350 млн», ‒ пояснbd експерт.

Подібні рішення приймають лише на рівні РНБО, мають бути призначені відповідальні за вакцинацію особи.

Віталій Башинський нагадав, що Асоціація виробників молока вже направила офіційні листи-звернення до президента, прем’єра, РНБО, але на них немає належної реакції.

Експерти ФАО попереджають: якщо вірус проникне на територію України, орієнтовна втрата промислового стада ВРХ у господарствах, що переживуть спалах, становитиме 40−70% падежу продуктивних тварин; 30−40% пожиттєвого зниження продуктивності; до 90% падежу телят. Повна утилізація молока на період карантину складе 28 днів.

milkUa.Info

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!