Тваринництво

Після антибіотикотерапії від сальмонельозу птиця може захворіти вдруге

Salmonella gallinarum чутлива до різних активних речовин, включно з сульфаніламідами, тетрацикліном і аміноглікозидами. Ці категорії ліків довели свою ефективність в ослабленні симптомів сальмонельозу та зниженні смертності птиці. Проте жоден препарат або їхня комбінація не здатні повністю вилучити патоген з інфікованого організму.

Про це пише пише журнал «Наше птахівництво».

Багато птиці, яка клінічно одужує після лікування антибіотиками, залишається носієм бактерії. Ба більше, часто після закінчення антибактеріальної терапії вона повторно заражається і знову хворіє.

Застосування антибіотиків у терапевтичних цілях для конкретних видів бактерій має вторинним ефектом вибір стійких до них штамів з усіх видів бактерій, які вступають у контакт з активним інгредієнтом. Escherichia coli являє собою резервуар резистентності до антибіотиків, здатний передаватися іншим видам бактерій, таким як сальмонела, в процесі кон’югації.

Останнім часом виділено численні сальмонели, резистентні до різних антибіотиків, включно з фторхінолонами, ампіциліном, гентаміцином, канаміцином, та штами, множинна медикаментозна резистентність яких збільшується.

Як повідомлялося, з сальмонелою можуть вправитися органічні кислоти.