Тваринництво

Підрахунок живих спор у кормах дозволяє контролювати якість пробіотиків

Підрахунок живих спор у кормах дозволяє контролювати якість пробіотиків

У промисловому тваринництві скорочують використання кормових антибіотиків і замінюють альтернативними препаратами, зокрема пробіотиками.

Пробіотики – живі мікроорганізми, тому важливо контролювати їхню чистоту і життєздатність, а також наявність достатньої кількості живих спор у кормах, пише журнал «Наше птахівництво».

За гранулювання та/або оброблення корму будь-яким хімічним засобом, призначеним для зменшення кількості патогенів, вирішальне значення має стабільність використовуваного штаму.

Здебільшого спорові форми Bacillus spp. витримують високі температури, вплив хімічних речовин і процесів сушіння. Однак її стабільність протягом усього процесу оброблення кормів, наприклад за гранулювання із застосуванням пара, може змінюватися залежно від штаму. Тому випробування конкретних пробіотичних продуктів у таких умовах важливо для розуміння того, чи підходить штам для застосування під час оброблення кормів.

Високий ступінь відновлення в гранульованих кормах, а також заявлена чистота і активність пробіотичного продукту гарантують достатню кількість життєздатних спор у готовому кормі і, відповідно, позитивний вплив на кишківник птиці.

Нагадаємо, мікрофлору кишківника птиці треба підготувати до вирощування без антибіотиків.