Тваринництво

Під час війни молочна продукція подорожчала на 5-10%

Молочна продукція за період війни здорожчала на 5-10%, а як порівняти з показниками 2021 року, на 10-20%. Це результат річної інфляції в Україні, яка, за даними Держстату, за підсумками червня сягнула 21,5%. Як порівняти з травнем, інфляція на споживчому ринку становила 3,1%, а з початку року – 17,4%.

Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Так, молоко жирністю 2,5% на початку липня коштувало 36,3 грн, що на 6,5% більше, ніж на початку лютого 2022 року, і на 15,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Вершкове масло в перших числах липня цього року на полицях магазинів коштувало в середньому 343,9 грн/кг (+5,3% та 21,6% відповідно), а сир – 285,3 грн/кг (+7,4% та 10,3% відповідно).

Основною причиною зростання цін на молочні продукти стали інфляційні процеси та подорожчання пального на 71% від початку війни. При цьому ціни на молоко-сировину, яка є основною складовою собівартості готових молочних продуктів підвищилися проти торішніх лише на 4%, а як порівняти з довоєнними показниками, навпаки, опустилися на 3,7%.

Експерт зазначила, що у червні молочні продукти практично не дорожчали, лише масло зросло в ціні на 20 коп. Це пояснюється стабільною ціною на молоко-сировину та дизпаливо. Останнє навіть подешевшало на 50 коп.

Роздрібні ціни на молочні продукти

Дані моніторингу АВМ

«Якщо ситуація на ринку залишиться стабільною, то передумов для росту цін на готові молочні продукти у липні не передбачається», – підсумувала Яна Лінецька.

Як повідомлялося, у червні зросли світові ціни на всі види молочної продукції.