Тваринництво

Під час окупації сумська ферма зробила ставку на систему швидких рішень

Під час окупації сумська ферма зробила ставку на систему швидких рішень

Війна змусила перебудувати всю систему керування сумської компанії «Молоко Вітчизни», і вона спрацювала.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів генеральний директор ТОВ «Молоко Вітчизни» Федір Рошка.

«Стежачи за новинами, ми розуміли, що вторгнення цілком реальне. Й усвідомлювали всі ризики для господарства з огляду на його розташування в безпосередній близькості до кордонів із росією: дві наші ферми в селах Шпотівка та Тернівка – приблизно за 30 км від Конотопа, ще одна – в Мар’ївці – за 16 км від Сум. Тобто це трохи більше як 100 км до кордону», – розповів він.

Тому ще до війни в компанії напрацювали плани дій для різних сценаріїв розвитку подій, і до 24  лютого працівники вже мали інструкції.

«Ми повністю зламали систему керування фермами, яку практикували в мирний час, – зауважив Федір Рошка. – Раніше рішення ухвалювали я і мої заступники і доводили до керівників ферм, потім був зворотний зв’язок. На час війни всі повноваження – від фінансових до благодійних – були віддані місцевим керівникам. До них є 100% довіри».

Це дуже сильно допомогло, згуртувало людей, дало можливість допомагати місцевим жителям, наголосив він. «Головне – робити все оперативно: є проблема – через 15 хвилин є рішення».

За словами Федора Рошки, спрацювали дві речі: розроблені інструкції та людські якості працівників. «Це – справжні українці, які люблять свою землю і ходять на роботу не тільки заробляти гроші. Вони цінують те, що створювали разом. Війна це показала», – зазначив він.

Окрім кількох матерів із дітьми, жодна людина не пішла з компанії під час окупації, яка тривала на Сумщині 1,5 місяця.

«Зараз нас хоч і звільнили, але обстріли прикордонних територій Сумщини тривають, – зауважив керівник «Молока Вітчизни». – Знову виникають перебої з постачанням кормів – до нас бояться їхати через обстріли. Ми й досі економимо матеріали й дизельне пальне. Як тільки в нас з’явилася можливість без перешкод їздити між господарствами, ми перейшли на стару систему керування, допомагаємо керівникам відділків. Але цікаво, що за цей час керівники ферм стали такими самостійними в ухваленні рішень, що наша участь у цьому вже не є такою великою. Головна перевага такої системи керування — швидкі рішення».

Як повідомлялося, збитки «Молока Вітчизни» від окупації приблизно дорівнюють вартості п’яти нових тракторів John Deere.