Перспективи зростання експорту українських молокопродуктів за нинішніх умов є примарними, – думка
У серпні 2019 року загальна грошова виручка від експорту молокопродуктів скоротилася на 33,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року– до $15,5 млн.
Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ) із посиланням на дані Державної фіскальної служби.
«Порівнюючи зовнішньоторговельну активність із серпнем минулого року, добре помітний її спад серед усіх товарних груп молочного ряду, – зазначив аналітик АВМ Володимир Андрієць. – Так, продажі вершкового масла скоротилися на 46,7% – до 1,2 тис. тонн; сухого молока – на 40,8% – до 2,5 тис. тонн; сироватки – на 39,2% – до 1,4 тис. тонн; сиру – на 20% – до 666 тонн; молока і вершків незгущених – на 17, 8% – до 1,7 тис. тонн; кисломолочних продуктів – на 11% – до 428 тонн».
Темпи скорочення торгівлі у серпні – на 25,8% менше проти липня цього року – стали наймасштабнішими у 2019 році. Обсяги місячної торгівлі в грошовому еквіваленті стали найнижчими за три останні роки.
Водночас експорт сиру у серпні зріс на 76,7% порівняно з липнем. Це зумовлено активізацією торгівлі в країни СНД у зв’язку з відкриттям транзитних коридорів для українських товарів з боку Росії.
«Скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, яке спостерігається цього року, зумовлене скороченням поголів’я корів, дефіцитом молока у переробці, падінням світових цін на деякі експорт орієнтовані товари та зміцненням курсу національної валюти, – підкреслив аналітик. – Перспективи зростання експорту за нинішніх умов є примарними».
Усього за вісім місяців 2019 року Україна експортувала молочних товарів на загальну суму $165,5 млн.
Додати коментар