Перспектива молочних ринків ЄС на 2021 рік доволі оптимістична
Згідно з прогнозами, в 2021 році загальний обсяг виробництва молока в ЄС зросте на 0,8% проти минулого року. Оптові ціни в ЄС протягом року в цілому росли. Очікується, що це підтримає закупівельні ціни на молоко і частково компенсує збільшення цін на корми.
Про це пише «Інфагро» з посиланням на AHDB.
Цього року зростання виробництва молока почалося повільно через холодну погоду, хоча показники були різними: в Німеччині і Франції в січні-квітні вони впали більш ніж на 2%, а в Ірландії зросли більш ніж на 8%.
У січні-квітні виробництво сиру в країнах ЄС зросло на 3%, а вершкового масла скоротилося. Очікується, що в цілому у 2021 році виробництво масла зросте на 1%, а сиру – на 0,8%.
Експортний попит, особливо з боку Китаю, підтримує ринок сухого молока ЄС. Очікується зростання виробництва сухої сироватки, сухого знежиреного молока і сухого незбираного молока.
Виробництво сироватки в І кварталі підтримувалося за рахунок високого попиту з боку Китаю та збільшення виробництва сиру. В цілому очікується, що зростання виробництва сироватки збережеться.
Відкриття громадського харчування й ослаблення обмежень на поїздки в ЄС як результат вакцинації, як очікується, матимуть позитивний вплив на споживання продуктів харчування в ЄС у цілому.
Перспектива молочних ринків ЄС на 2021 рік є досить оптимістичною, демонструючи відновлення після 2020 року. Однак невизначеність та економічні ризики збережуться, поки триває пандемія.
Як повідомлялося, світові ціни на молочні продукти у червні знизилися на 1%.