Тваринництво

Пероральне введення заліза поросятам потребує контролю

Пероральне введення заліза поросятам дуже близьке до його природного засвоєння. Цей спосіб може забезпечити порося такою ж кількістю заліза, як і ін’єкція. Однак слід враховувати джерело заліза, вміст заліза, а також спосіб і тривалість застосування.

На цьому наголосила менеджерка з продуктів компанії Biochem Марейке Хьорстманн.

Дефіцит заліза на початку життя поросяти може бути значним. Новонароджені тварини розрізняються за розміром, вагою, швидкістю росту, станом здоров’я. Також варіюється вміст заліза в материнському молоці. Це приводить до відмінностей у кількості споживаного заліза не лише у різних гніздах, а й усередині одного.

Незважаючи на те, що залізо можна індивідуально вводити перорально у ранньому віці, старшим тваринам рекомендується ін’єкція. Це безпосередньо компенсує ранній дефіцит і забезпечує оптимальне початок життя тварини, пояснила Марейке Хьорстманн.

«Завжди слід контролювати процес перорального використання заліза, – зазначила вона. – За перорального прийому можуть бути помилки у використанні, та вони не такі небезпечні, ніж за ін’єкцій (до прикладу, голка вставлена ​​занадто глибоко або в неправильному місці)».

Слід уважно стежити за пероральним прийомом препаратів заліза у разі виникнення діареї у поросят-сисунів. Також місце ін’єкції є потенційною точкою входу для патогенів, які можуть використовувати залізо в якості поживної речовини. У багатьох випадках пероральні продукти комбінуються з вітамінами, пробіотиками або іншими інгредієнтами для отримання додаткових переваг.