Тваринництво

Перо-пухові відходи використовують для виробництва нетканого матеріалу

Кількість нехарчових відходів під час забою птиці становить 25-30% від її живої маси, пише журнал «Наше птахівництво».

Це – так звані технічні відходи (стравоходи, зоби, залозисті шлунки, жовчні міхури, трахеї, селезінки, яєчники, яйцепроводи, сіменники, кутикули) – 13-15%, голови та ноги – 7-9%, підкрилок, перо і пух – 4,5-5,7% від живої маси птиці.

Усі види відходів забою птиці зазвичай мають значне мікробне обсіменіння, зокрема часто патогенними мікроорганізмами.

Враховуючи те, що останніми роками в Україні виробляють близько 1,7 млн тонн м’яса птиці живою масою, загальний вихід нехарчових відходів забою птиці становить близько 476 тис. тонн.

Так, одним із перспективних напрямів утилізації низькоякісної перо-пухової сировини є виробництво з неї нетканого матеріалу для використання як технічного текстилю.

Технологія його виробництва передбачає такі стадії: очищення від бруду та пилу за допомогою розчинів мийних засобів; сушіння та подрібнення сировини; хімічне склеювання подрібненої сировини за допомогою розпилювання полімерних клейних речовин, наприклад полівінілацетату або поліуретану; затвердіння і сушіння отриманого матеріалу за температури 130-150 °С протягом 1-2 хвилин.

Неткані текстильні матеріали, отримані з курячого пір’я, характеризуються високою міцністю, водостійкістю, опором теплопередачі й мають широке застосування.