Переривання шляху холестерину може вплинути на хворобу Марека
Виробництво й транспортування холестерину відіграють вирішальну роль в тому, як вірус хвороби Марека (MDV) заражає клітини свійської птиці, виявили дослідники.
Про це пише Poultry World.
Вони також зрозуміли, що інгібування білка, який бере участь у цьому ланцюзі, може зменшити реплікацію вірусу і його поширення між клітинами, таким чином проклавши шлях для нових антивірусних препаратів і вакцин, які переривають шлях холестерину, щоб запобігти розповсюдженню вірусу серед птиці.
Хвороба Марека, за оцінками, коштує світовій птахівничій промисловості понад $1 млрд на рік, спричиняє рак і придушення імунної системи.
Результати дослідження британської компанії Pirbright Avian Immunology Group показали, що MDV збільшує вміст холестерину в клітинах і підвищує регуляцію білка, викликаного лізосомальним асоційованим мембранним білком 1+ (LAMP-1), який транспортує холестерин навколо клітини.
LAMP-1 взаємодіє з білком MDV, відомим як глікопротеїн B, який є невід’ємною частиною вірусної реплікації. Коли ген LAMP-1 був відключений, реплікація MDV і поширення від клітини до клітини зменшилося. Це вказує на те, що LAMP-1 відіграє життєво важливу роль в зараженні MDV.
«Наші дослідження показують, що MDV використовує LAMP-1 для транспортування одного зі своїх власних білків з метою зараження інших клітин, – розповів голова Групи птахівничої імунології, доктор Шахриар Бехбуді. – Уповільнюючи ген, який виробляє LAMP-1, ми запобігли транспортуванню цього життєво важливого білка MDV і таким чином унеможливили поширення вірусу».
Нагадаємо, вакцинувати птицю проти хвороби Марека рекомендовано в добовому віці.