Тваринництво

Переробники молока проти державного регулювання цін, — Мартинчук

Переробники молока проти державного регулювання цін, — Мартинчук

 

Тимчасовий мораторій Мінагропроду на регулювання цін має перерости у повне скасування регулювання цін на молочну продукцію.

Про це заявив заступник директора ЗАТ «Лакталіс Україна» Володимир Мартинчук під час «АгроДебатів» на «ІнтерАГРО 2016».

Він переконаний, що регулювання цін — це не ринковий механізм, оскільки він тісно пов’язаний із політичними сесіями.

«Якщо регулюючи ціни на „молочку” держава хоче підтримувати соціально незахищені верстви населення, то нехай підтримує їх монетарно, а не шляхом зниження прибутковості молочних підприємств і заганяння їх у збитки. На сьогодні обсяг ринків молока тісно пов’язаний із купівельною спроможністю населення. Йде тенденція до зменшення внутрішнього ринку, і вона триватиме, бо для українських переробників, як і для виробників, один із шляхів розв’язання проблеми — їх активніший вихід на зовнішні ринки», — зауважив Володимир Мартинчук.

Також експерт додав, що українські виробники молочної продукції не відчувають підтримки з боку держави щодо їх виходу на зовнішні ринки. Зокрема, працівники молочної галузі хочуть, щоб українські урядовці приділяли більше уваги введенням квот.

«Нещодавно Молдова ввела квоту на обмеження ввозу української „молочки”. Ми не спостерігали жодних рішучих дій з боку української влади, щоб запобігти введенню цієї квоти. Нині ми сподіваємося на хоча б якісь кроки з боку нашої держави, щоб Молдова не подовжила це обмеження на 2017 рік», — додав він.

Kurkul

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!