Тваринництво

Перепели досить чутливі до різких коливань температури та протягів

Перепели всіх вікових груп досить чутливі до різких коливань температури та протягів, пише журнал «Наше птахівництво».

Оптимальний температурний режим у пташниках для вирощування й утримання перепелів створюють за допомогою засобів загального обігріву (повітронагрівачі, теплогенератори, калорифери, батареї водяного опалення тощо) та локального (газові й електробрудери, електрообігрівні панелі тощо).

Засоби локального обігріву використовують переважно для молодняку перепелів. Вони скорочують енерговитрати у брудерний період на 20-30%.

Для зниження температури повітря у спекотний період або зменшення її негативного впливу на птицю збільшують повітрообмін у пташнику, швидкість руху повітря, встановлюють системи розпилювального чи випаровувального охолодження повітря.

Температуру повітря в пташниках контролюють постійно. Сучасні системи мікроклімату підтримують потрібну температуру автоматично, з реєстрацією показників на електронних носіях.

В інших випадках використовують термометри, термогігрометри, психрометри, термографи. Температуру вимірюють і записують у спеціальному журналі не рідше як 4 рази на добу в трьох точках по діагоналі пташника: за вирощування перепелят на підлозі ‒ на рівні розміщення птиці; за вирощування в кліткових батареях ‒ на рівні нижнього, середнього і верхнього ярусів.

Як повідомлялося, занизька температура утримання перепелів збільшує витрати кормів.