Тваринництво

Пасовищами для органічної птиці можуть бути посіви озимих і ярих культур

Пасовищами для органічної птиці можуть бути посіви озимих і ярих культур

За органічного утримання птиці найбільш високопродуктивними є пасовища, вкриті сіяними бобовими травами: люцерна, конюшина тощо. Підходять також пасовища, вкриті природним різнотрав’ям: конюшина, кульбаба, спориш тощо.

Як пасовища можуть використовуватися посіви озимих і ярових сільськогосподарських культур (пшениці, жита, вівса тощо), поля після прибирання зернових культур.

Водночас у разі використання низькоякісних пасовищ отримана продукція не матиме істотних переваг, порівняно з отриманою за інтенсивних технологій.

Для ефективнішого використання пасовищ висота травостою не має перевищувати 20 см. Площа пасовища у розрахунку на 1 курку-несучку, курча, що вирощується на м’ясо або цесарку, повинна бути не меншою як 4 кв. м; на качку – 4,5 кв. м; на індика – 10 кв. м; на гуску – 15 кв. м.

Необхідно стежити, щоб пасовища не виснажувалися й не забруднювалися – своєчасно їх змінювати на нові ділянки. Для цього можна використовувати мобільні будиночки-пташники, що дають змогу швидко змінювати пасовище.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!