Парламент ухвалив закон про прийняття Україною Угоди про заснування Генеральної комісії з рибальства у Середземномор'ї

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про прийняття Україною Угоди про заснування Генеральної комісії з рибальства у Середземномор’ї». Він має гармонізувати законодавство України в частині раціонального використання й охорони водних біоресурсів у Азово-Чорноморському басейні із законодавством ЄС.
Про це повідомили в Мінагрополітики.
Закон сприятиме виконанню операційного плану заходів із реалізації Стратегії розвитку галузі рибного господарства України до 2030 року.
Також ухвалення закону поліпшить співпрацю між Україною та державами ЄС у галузі рибальства. Зокрема, документ передбачає:
- збереження й управління водними біоресурсами;
- інспектування й контроль;
- збирання даних і боротьбу з незаконним, непідзвітним і нерегульованим рибальством.
Угода зміцнить співробітництво й координацію у сфері управління й збереження водних біоресурсів у Чорному морі.
З ухваленням Угоди про заснування Генеральної комісії з рибальства у Середземномор’ї (ГКРС)Україна набуває в ній статусу держави-члена. Це забезпечить повноцінні можливості участі країни у формуванні Чорноморського порядку денного щодо управління ресурсами рибальства та право голосу з питань регулювання рибальства та розвитку аквакультури в басейні Чорного моря.
Наразі дія угоди не поширюється на тимчасово окуповану рф територію України до повного припинення збройної агресії.
Довідка
Генеральна комісія з рибальства в Середземномор’ї Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) – міжнародна регіональна організація з управління рибальства. Створена для сприяння розвитку, збереженню, раціональному управлінню живими морськими ресурсами, у тому числі морськими екосистемами, які є їхнім середовищам існування. ГКРС також підтримує сталий розвиток аквакультури й має повноваження щодо Середземного і Чорного морів.
До складу комісії входять 23 договірні сторони. Україна у 2015 році набула статус сторони, що співпрацює з ГКРС.