Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Падіння цін на яйця не очікується

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Високі ціни на яйця, які спостерігалися у грудні 2020 року через подорожчання кормової сировини, найімовірніше, залишаться на тому ж рівні або ж іще зростуть.

Про це кажуть фахівці Асоціації тваринників України (АТУ).

«Оскільки кінець 2020 року сколихнув кормовиробників нестабільністю ринку сировини, стрімким зростанням цін зернових (кукурудза, пшениця) та білкових (шрот/макуха сої та соняшнику) на фоні їхнього дефіциту, це стало причиною подорожчання і комбікормів, які займають до 70-75% собівартості виробництва продукції, – пояснила експертка з птахівництва АТУ й компанії AVA Group Ірина Бойко. – На тлі цих обставин фермери бояться, що не вистачить корму: деякі виробники скорочують поголів’я птиці, а деякі навіть вимушені закриватися, щоб перечекати непередбачувані коливання».

На кінець грудня 2020 року собівартість виробництва яєць на підприємствах була в межах 22 грн/10 штук, а кінцева ціна на полицях споживачів – від 30 грн/10 штук.

Після новорічних свят попит споживачів знизиться, а ціна на яйця, найімовірніше, зросте через поступове скорочення поголів’я птиці та підвищення цін на ринку сировини, що триває, зазначила Ірина Бойко.

Як повідомлялося, середня ціна реалізації яєць за 11 місяців 2020 року була на 1,4% менше.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ