Освітні програми популяризуватимуть європейські практики благополуччя тварин
Українські бізнес-асоціації й аграрні виші спільно з європейськими університетами розроблятимуть освітні програми з благополуччя тварин та сталого виробництва тваринницької продукції в рамках проєкту «Стале тваринництво та благополуччя тварин» (SULAWE).
Про це повідомили в асоціації «Свинарі України», яка долучилася до цієї ініціативи.
Також беруть участь українські університети як-от ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, НУБіП України, ПДАУ та СНУ ім. В. Даля та Науково-методичний центр ВФПО. Європейським досвідом ділитимуться науковці Університету прикладних наук Нюртінген-Гайслінген, Шведського та Люблянського університетів.
Проєкт має на меті заохотити українських тваринників запроваджувати принципи благополуччя та стійкого виробництва через підвищення обізнаності про кращі європейські практики й науково обґрунтовані рішення. Досягнути цього допоможе модернізація освітніх програм майбутніх спеціалістів із кормовиробництва, тваринництва й ветеринарії, запровадження галузевих центрів інноваційних рішень для практиків і поширення інформації про практично апробовані екологічно-раціональні підходи виробництва. Такі заходи реалізовуватимуться у тісній співпраці науково-освітньої спільноти з бізнесом упродовж 2023-2025 років за фінансової підтримки Єврокомісії.
Так, у березні відбулося перше засідання наглядової ради проєкту на базі Університету прикладних наук Нюртінген-Гайслінген у Німеччині.
Як повідомлялося, для впровадження стандартів благополуччя свинарям потрібно $22,5 млн інвестицій.