Тваринництво

Особливості дезінфекції пташника за інфекційного бронхіту птиці

Особливості дезінфекції пташника за інфекційного бронхіту птиці

За виявлення в стаді інфекційного бронхіту птиці дезінфекцію повітря в її присутності здійснюють що п’ять діб до закінчення технологічного процесу і зняття карантинних обмежень. Для цього використовують пари молочної кислоти чи іншими дозволені дезінфекційні засоби, пише журнал «Наше птахівництво».

Інвентар дезінфікують щоденно, занурюючи на 5-10 хвилин у 2%-й розчин кальцинованої соди, що кипить. Після дезінфекції його просушують, ретельно змивають водою і знову просушують.

Після закінчення технологічного процесу та звільнення приміщень від птиці здійснюють вологу дезінфекцію, послід і підстилку збирають, вивозять і біотермічно знезаражують. Увесь інвентар спочатку зрошують дезінфекційним розчином, а потім очищають від пуху, посліду та сміття. Стіни, стелі, сідала, гнізда обмітають щітками або мітлами, змоченими в дезрозчині, потім усе приміщення ретельно обмивають гарячим 2%-м розчином кальцинованої соди.

Наступним етапом є дератизація, дезінсекція та фінальна дезінфекція. Спочатку в пташниках вдаються до вологої дезінфекції гарячим 2%-м розчином каустичної соди, 0,5%-м розчином віроциду, агроксиду ІІ, агритерму 1000, гіпероксу, 1,5%-м розчином бровадезу плюс, 0,8%-м розчином кікстарту. Територію й інші приміщення дезінфікують 3%-м розчином каустичної соди.

Після вологої дезінфекції приміщення білять, а потім здійснюють аерозольну остаточну дезінфекцію – за температури 15-20 °C та вологості 70%.

Очищенню й дезінфекції підлягають усі вигульні майданчики, що обробляють суспензією хлорного вапна з умістом не менше як 5% активного хлору, з розрахунку 5 л/м³ площі.

Карантинні обмеження щодо інфекційного бронхіту з господарства знімають після забою всієї перехворілої й клінічно здорової птиці, що перебувала в приміщеннях на одному майданчику з хворою птицею, та після комплексу санітарних заходів.

Господарство оголошують благополучним щодо інфекційного бронхіту курей через три місяці після останнього випадку виявлення хворої птиці.

Нагадаємо, імунітет у курей після інфекційного бронхіту підтримується 5-6 місяців.