Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Оптимальна відносна вологість повітря за утримання перепелів – 60-70%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Оптимальна відносна вологість повітря за утримання перепелів – 60-70%

На здоров’я перепелів, їхній ріст, розвиток і продуктивні показники істотно впливає відносна вологість повітря. Також від цього  показника залежить і санітарний стан пташника.

За підвищеної вологості повітря знижується резистентність птиці, збільшується вірогідність виникнення захворювань, знижується її збереженість. У пташнику підвищена вологість сприяє розвитку мікрофлори, зокрема патогенної, а також грибкової.

Підвищена вологість повітря пригнічує обмін речовин і проходження окислювально-відновлювальних процесів, що призводить до погіршення апетиту, зменшення поїдання кормів, їхньої засвоюваності та зниженню продуктивності.

Вологість повітря змінює тепловіддачу організму в той чи інший бік. Підвищена вологість посилює дію високих і низьких температур. За низьких температур велика вологість сприяє швидкій тепловіддачі й може спричинити простудні захворювання, а за високих температур вона, навпаки, затримує тепловіддачу й призводить до теплових ударів.

Австралійські вчені встановили, що за підвищених температур збільшення відносної вологості повітря на 10% еквівалентно підвищенню температури на 2 °С.

За високої відносної вологості повітря стає вологою підстилка, знижуються теплоізоляційні властивості огороджувальних конструкцій пташника.

Однак і низька вологість за підвищеної температури повітря негативно впливає на стан птиці, особливо молодняку, спричиняючи сухість слизових оболонок, оперення, посилену спрагу. Розвиток птиці за таких умов затримується.

Вологість повітря нижча за 50% сприяє підвищенню кількості пилу в пташнику, що провокує респіраторні захворювання. Оптимальною відносною вологістю повітря для перепелів є 60-70%.

Нагадаємо, несучість перепелів і маса яєць знижується за температури понад +27 °С.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!