Тваринництво

Одна з причин розкльовів у птиці – яскраве освітлення у пташнику

Інтенсивне освітлення у приміщенні чи яскраві промені сонця, що потрапляють у пташник з молодими несучками, часто стають причиною розкльовувань у птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Коливання інтенсивності освітлення теж негативно позначається на поведінці птиці. У курей – кольоровий зір, тому зміни освітленості впливають на їхню поведінку.

Встановлено, що блакитне освітлення діє на птицю заспокійливо. А червоний і оранжевий кольори поліпшують несучість курей, через що практика утримання птиці за червоного освітлення тривалий час була досить поширеною. До того ж, коли в якоїсь курки з тих чи інших причин з’являлися краплі крові, за такого освітлення птиця їх не бачила – що дуже добре профілактує розкльовування та канібалізм. Також доведено, що червоне, жовте і помаранчеве освітлення посилює статеве дозрівання (на відміну від зеленого і блакитного кольорів).

Сьогодні найпоширенішою та найуспішнішою практикою запобігання розкльовуванням є вирощування птиці в умовах тьмяного освітлення. Так птиця погано бачить одна одну, і зазвичай бажання битися в неї не виникає.

Нагадаємо, неоднорідність стада птиці також провокує розкльовування.