Тваринництво

Оброблення інкубаційних яєць гелій-неоновим лазером збільшує виводимість курчат

Оброблення інкубаційних яєць гелій-неоновим лазером збільшує виводимість курчат

Опромінення інкубаційних яєць гелій-неоновим лазером стимулює процес біосинтезу білків, активність окремих ферментів, що зумовлюють кращу життєздатність зародків і підвищують виводимість курчат.

Оброблення яєць перед інкубацією гелій-неоновим лазером в експозиціях 5, 10 і 15 хвилин продемонструвало кращий розвиток судинного поля ембріонів, більшу кількість пар сомітов, найменшу масу алантоїса. Виводимість курчат при цьому збільшилася на 2-3%, вивід – на 3-4%.

Лазерне світло стимулює утворення аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), яка має велике значення в обміні енергії і речовин. АТФ – універсальне джерело енергії для всіх біохімічних процесів, що відбуваються в живих системах (зокрема, для утворення ферментів), сприяє підвищенню працездатності дихального ланцюга в мітохондріях.

Також лазерне випромінювання викликає перебудови в мембранах мітохондрій, чинить антиоксидантний ефект збільшенням вільнорадикального окислення.

Супутнім ефектом низькоінтенсивного лазерного випромінювання є підтримка балансу в центральній нервовій системі.

Як повідомлялося, «Чікен-Люкс» досягає 80-88% однорідності стада курчат-бройлерів.

Довідка

Лазерне випромінювання за взаємодії з біологічними об’єктами може чинити тепловий, ударний, електричний і хімічний впливи. Для стимулювання розвитку ембріонів використовують в основному низькоінтенсивне лазерне випромінювання червоного кольору гелій-неонових лазерів або синє світло гелій-кадмієвих лазерів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!