Тваринництво

Оброблення дійок йодованим розчином різко знижує їхнє бактеріальне забруднення

Оброблення дійок йодованим розчином різко знижує їхнє бактеріальне забруднення

Основна мета гігієни під час доїння корів – профілактика поширення маститу й недопущення потрапляння бактерій із зовнішнього середовища або від інших корів у дійковий канал, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Проведений Інститутом тваринництва НААН аналіз змивів із поверхні дійок у корів на молочній фермі ВСАТ «Слобожанський» показав, що за обмивання вимені з розпилювача теплою водою рівень бактеріального забруднення поверхні дійок становив 140 тис./см2 мезофільних аеробних та 1200 тис. ентеробактерій.

Після оброблення дійок йодованим розчином та пінкою ці показники значно зменшилися – відповідно у 33 і 8 разів.

Установлено, що обсіменіння змивів із дійок вимені до оброблення йодованим розчином становило в середньому 3,6 млрд мезофільних та анаеробних бактерій, а після оброблення лише 3,2 млн, що майже в 1000 разів менше.

Аналогічні обстеження проводили і на інших великих молочних фермах – ПАОП «Зоря», ВАТ «Промінь» та ВАТ «Насіннєве», які застосовують для оброблення вим’я і дійок перед і після доїння дезінфекційні розчини, одноразові серветки для витирання та багаторазовий папір. Таке профілактичне оброблення значно знижує мікрофлору та запобігає її потраплянню у вим’я через відкриті канали дійок.

У цих господарствах одержують 74-78% молока вищого та 26-22% першого ґатунків. Кількість соматичних клітин у пробах збірного молока від чотирьох груп корів на різних стадіях лактації була лише від 459 до 485 тис./см2, що відповідає вищому й частково першому ґатункам молока.

Як повідомлялося, «Промінь» та «Велес-Віта» посилили профілактику маститу корів.