Тваринництво

Обмеження годівлі свиней після досягнення 90-95 кг позитивно вплине на рівень конверсії корму

Обмеження годівлі свиней після досягнення 90-95 кг позитивно вплине на рівень конверсії корму

У свиней на відгодівлі кожен із періодів має свої нюанси.

До віку 50-55 кг комбікорм має містити багато енергії (1,1 к. од.), і свині можуть ефективно використовувати цю енергію для росту.

Проте надалі рівень енергії бажано знизити максимально, бо її високий рівень разом із високим рівнем споживання корму може призвести до занадто високого вмісту жиру в туші.

Після досягнення ваги 90-95 кг конверсія корму у свиней різко погіршується. В цей час вони можуть їсти багато корму – більше, ніж трансформувати в м’ясо, і частина буде використана для відкладання жиру. Обмеження годівлі у цей період може позитивно вплинути на рівень конверсії.

Обмеження споживання корму на рідкій годівлі досягти нескладно на відміну від необмеженої годівлі сухим кормом із кормових автоматів. Частково позитивний ефект може мати введення в раціон жита (не дуже смакує свиням), збільшення відсотка соняшникового шроту, перекривання ніпельних напувалок, розташованих біля годівниць, прикривання годівниць, щоб свині витрачали більше часу для видобування корму.

Не менш важливим чинником є підтримання максимально високого рівня протеїну в кормі, тому що брак амінокислот унеможливлює нарощування м’яса і енергія корму відкладається у вигляді жиру.

За рідкої годівлі свині повинні з’їдали корм протягом 30 хвинлин, бо бактерії й дріжджові гриби, які в ньому швидко розвиваються, поглинуть амінокислоти.

У спеку, коли споживання корму свинями значно падає, важливо збільшити концентрацію протеїну в раціоні, щоб і надалі забезпечувати свиней потрібною кількістю амінокислот.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!