Тваринництво

Новий дебікатор точніше обробляє дзьоб птиці

Фірма Moorgut Kartzfehn Turkey Breeder GmbH (Німеччина) у співпраці з компанією Nova-Tech розробила дебікатор, який обробляє дзьоб птиці точніше та природніше, ніж наявні прилади. В результаті птиця ліпше споживає корм.

Про це повідомив регіональний менеджер із продажів Kartzfehn Олександр Куліченко, пише журнал «Наше птахівництво».

Робота тривала протягом 2023 року, готовий прилад інсталювали на одному з інкубаторів Kartzfehn.

Візуально у приладі тепер дещо інший вигляд тільки у тримача голови пташенят, а всі зміни відбулися всередині дебікатора. Інтенсивність світла в процесі роботи приладу також лишилася незмінною ‒ це важливо, щоб оброблення дзьоба було без рани.

Після оброблення новим приладом дзьоб у великого індика відростає рівномірно. Верхня й нижня частини ‒ однакові за розміром.

За словами Олександра Куліченка, розкльови в стаді птиці після дебікування скоротилися. Птиця почувається комфортніше.

«Хоча зовнішніх змін у дебікованих індичат помітно не було, ‒ зауважив він. ‒ Навіть коли ми почали постачати індичат після дебікації із застосуванням нового приладу нашим клієнтам, вони в перші дні говорили, що ми забули зробити дебікування».

Дані щодо смертності індичат збирали в однаковому стаді в одному пташнику.

«У середньому смертність індичат після запровадження нового приладу для дебікування скоротилася на 1%, як порівняти зі старим (див. графік. ‒ Ред.)», ‒ зазначив Олександр Куліченко.  

Новий прилад установлять на всіх інкубаторах Moorgut Kartzfehn Turkey Breeder GmbH, додав він.