Тваринництво

Ніпельні напувалки для птиці розмішують вище, ніж чашкові

Ніпельні напувалки для птиці розмішують вище, ніж чашкові

Ніпельну систему напування бройлерів бажано розташовувати в такий спосіб, щоб один напувальний ніпель припадав не більше ніж на 12 голів птиці.

Численні дослідження підтвердили, що колові чашкові напувалки поступаються напувалкам інших типів, насамперед ніпельним, за такими основними показниками, як обсяг подачі води, його відношення до маси спожитого корму, ступінь намокання підстилки тощо.

Хоча птиця витрачає на угамування спраги за допомогою ніпельних напувалок у середньому вдвічі більше часу, ніж на напування з колових чаш.

Спостереження свідчать, що різна птиця користується напувальними ніпелями в досить різний спосіб і з різною ефективністю. Відповідно деякі особини споживають дуже мало води, що негативно позначається на рівні споживання ними корму й на темпі їхнього зростання.

У фізіологічному сенсі споживання води свійською птицею вимагає її вільної течії стравоходом під дією сили тяжіння, тому напувалки зазвичай розташовують на висоті, аби птиця витягувала голову та шию, щоб напитися.

Ніпельні напувалки встановлюють вище, ніж чашкові, тому трубопроводи з напувалками слід регулярно піднімати, точно позиціонуючи за висотою відповідно до середнього зросту птиці. В такому разі страждає найменша за габаритами птиця, якій важко дотягнутися до напувалок.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!