Тваринництво

Неконтрольоване застосування антибіотиків позначається на розвитку зародків птиці

Неконтрольоване застосування антибіотиків позначається на розвитку зародків птиці

Тривале застосування такого препарату, як фуразалідон, у терапевтичній дозі знижує несучість, заплідненість яєць у птиці, показники виводу курчат й індиченят.

А вся група сульфаніламідів, застосованих на батьківському стаді птиці, тягне за собою загальне відставання в розвитку, укорочення трубчастих кісток з ознаками крайніх проявів мікромелії та «дзьоба папуги» у їх нащадків – зародків.

Використання антибіотиків тетрациклінового ряду може призвести до погіршення мінералізації кістяка, ерозій хрящової тканини, зокрема трубчастих довгих кісток, появи різних вироджень у розвитку зародків.

Неконтрольоване застосування антибіотиків пеніцилінового ряду спричиняє загальну набряклість зародка (едема), крововиливи в кінцівках (крила, ноги).

Потрапляння до комбікормів батьківських стад протикокцидійних препаратів, зокрема іонофорів, може призвести також до зниження виводимості яєць.

Досвід у сучасній інкубації виявив, що п’ятиразове збільшення дози дезінфектанту «Віроцид» (діюча речовина – глютаровий альдегід) для дезінфекції племінного яйця призводить до отруєння зародків уже з перших діб ембріогенезу. Також збільшується кількість «хибно» незапліднених яєць – як їх загальної кількості, так і з ознаками інтоксикації.

Характерною ознакою такого отруєння є поява на підшкаралупній оболонці яйця червоно-коричневих або помаранчево-коричневих плям округлої форми, схожих на колонії мікроорганізмів. Такі плями можуть бути як поодинокими, так і множинними.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!