Тваринництво

Недобір ваги бройлером може бути наслідком кокцидіозу

Унаслідок кокцидіозу у птиці може спостерігатися недобір ваги, пише журнал «Наше птахівництво».

Кокцидіоз у курчат-бройлерів ‒ один із основних дестабілізаційних агентів, що руйнують ентероцити і впливають на цілісність слизової та підслизової оболонок кишківника. Унаслідок цієї хвороби також розвиваються запальні процеси, погіршується всмоктування поживних речовин і, як результат, акумулюється їх надлишок у просвіті органа. Все це сприяє проліферації певних груп бактерій, зокрема Salmonella spp., Escherichia coli і насамперед Clostridium spp.

Згадані процеси індукують прояв дисбіотичних станів кишківника та/чи бактеріального ентериту, зокрема некротичного ентериту. Птиця апатична, відмовляється від їжі, з’являються діареї з бульбашками газу, інколи з кров’ю.

Через надмірну проліферацію C. perfringens, C. colinum, C. chauvoei розвивається некротичний ентерит і виразковий коліт, що проявляється в тотальній руйнації слизової оболонки та дисфункції кишківника. Це, своєю чергою, погіршує коефіцієнт конверсії, продуктивності та підвищення показників смертності. Тому для оптимального здоров’я кишківника так важлива профілактика кокцидіозу.

Клостридіоз у птиці може розвиватися через порушення технологічного характеру: надмірну кількість протеїну в раціоні, механічне пошкодження епітелію кишківника гранулою з невідповідними фізичними властивостями, низьку активність кормового антибіотика, споживання контамінованого корму тощо.

Як повідомлялося, аденовірусна інфекція може спричинити синдром маладсорбції в бройлерів.