Не такий страшний ящур із Німеччини, як із росії
Ящур в Україні малоймовірний через спалах цієї хвороби у Німеччині. Небезпечні якраз інші напрямки можливого поширення.
Про це в коментарі Аgrotimes зазначив голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі Віталій Башинський.
«Я гадаю, в Україні ящуру не буде. Німеччина відносно далеко від нас. Не так багато ми ввозили продуктів, а ті, що імпортували ‒ переважно термічно оброблені чи не становлять ризику відповідно до класифікації», ‒ пояснив він.
На його думку, головне ‒ щоб із росії чи білорусі нічого не завезли.
«Бо вони приховують кожен другий випадок, за моїм враженням (яке, правда, нічим не підтверджено)», ‒ додав він.
Тимчасово окуповані території України також можуть бути джерелом проникнення цієї небезпечної хвороби.
«Тому необхідно працювати з нашими людьми, пояснювати їм, що продукти, які вони везуть із окупації, мають бути термічно обробленими, нічого сирого», ‒ наголосив Віталій Башинський.
Тим часом Німеччина шукає кризову фінансову допомогу для фермерів у ЄС, а також веде переговори зі своїм Міністерством фінансів, пише PigUA.
Ціни на свиней у країні стабілізувалися, оскільки побоювання щодо поширення хвороби зменшилися. ЄС дав зрозуміти, що продаж німецьких м’ясних і молочних продуктів за межами регіону, де виявили хворобу, може здійснюватися.
Деякі екстрені обмеження, запроваджені для запобігання поширенню високозаразної хвороби, яка не становить загрози для людей, були скасовані, проте карантинні зони ще чинні.
За даними Німецького інституту досліджень тваринних хвороб Фрідріха Леффлера, країна зможе вважатися вільною від ящуру лише після трьох місяців без нових випадків.
Довідка
10 січня в Німеччині зафіксували випадок ящуру.
Держпродспоживслужба України 13 січня видала розпорядження щодо заборони на ввезення з Німеччини тварин, сприйнятливих до вірусу ящуру; генетичного матеріалу; сировини та продуктів від них.
Нині Україна зберігає статус країни вільної від ящуру без вакцинації.