Названо найбезпечніший спосіб відловлювання птиці
Найбезпечніше відловлювати птицю методом охвату тулубу з притисканням крил до нього. А транспортувати у вентильованих, захищених від прямого сонця транспортних засобах.
Про це в своїй статті в журналі «Наше птахівництво» зазначає Людмила Нагорна, докторка ветеринарних наук, професорка Сумського національного аграрного університету.
Дослідниця зауважує, що попри поступове впровадження механічних систем відловлювання птиці в пташниках, виловлюють її частіше вручну.
«Частіше це здійснюють за кінцівку, рідше за крила чи шию, проводячи одночасне відловлювання кількох голів, – підкреслює Людмила Нагорна. – Відловлювання за кінцівку є найтравматичнішим для птиці, бо можливі переломи, вивихи та інші ушкодження, які спричиняють подальші крововиливи і, як наслідок, зростання частки вибракування в тушках. Найменша шкода для птиці, якщо її відловлювання проводять методом обхвату за тулуб та притисканням крил до тулуба. Не бажано в руках утримувати по декілька голів — це підвищить ризик травматизації. Адже на етапі відловлювання і вантаження птиці уникнути її травмування — основне завдання обслуговуючого персоналу».
Вона додає, що за подальшого транспортування головним завданням є недопущення загибелі птиці, основними провокаційними чинниками якої є висока щільність посадки в клітках чи контейнерах, зростання показників температури та відносної вологості.
Для створення оптимальних умов під час транспортування науковиця радить враховувати також кліматичні умови регіону, сезон, тривалість транспортування, технічний стан транспортних засобів для перевезення поголів’я тощо; не допускати потрапляння на поголів’я прямих сонячних променів.
«Для забезпечення належної вентиляції тент для захисту розміщують не ближче 40 см від верхніх кліток чи контейнерів із птицею, – уточнює науковиця. – Птиця під час транспортування піддається стресу. Утім, за даними закордонних дослідників, біохімічні зміни в організмі за такого виду стресу (концентрація гормонів і ферментів, кортикостероїдних метаболітів та інших сполук у крові) не спричиняють суттєвого впливу на якісні показники м’яса, оскільки в період витримки після транспортування вони відновлюються до показників фізіологічної норми».
Читайте також: Якою має бути голодна витримка птиці перед забоєм