Тваринництво

Наступного року експорт свинини з ЄС скоротиться на 10%

В останньому короткостроковому прогнозі, опублікованому Європейською Комісією, йдеться про різке зниження обсягів експорту свинини з ЄС.

Незважаючи на те, що зараз експорт свинини має тенденцію до зростання, наступного року відбудеться зниження обсягів експорту до третіх країн на 10%, пише euromeatnews.

На розвиток експорту з ЄС впливатиме те, як у Німеччині й інших країнах розвиватимуться справи з АЧС, а також те, чи дозволять основні торговельні партнери торгувати з регіонами країни, вільними від АЧС.

До вересня цього року частка Німеччини на китайському ринку свинини становила 14%. Зараз прогалину, що утворилася в результаті заборони, накладеної Пекіном, ще належить заповнити іншим великим гравцям (Бразилії, США, Іспанії, Нідерландам).

За дев’ять місяців 2020 року Китай імпортував 3,29 млн тонн свинини, що, за даними митниці, на 132% більше проти аналогічного періоду минулого року. Однак офіційні дані, опубліковані в Пекіні, показують зростання виробництва свинини, й експерти з різних країн впевнені, що в 2021 році Китай може зменшити імпорт свинини.

«Високі ціни на свинину в Китаї також підштовхнули імпортерів і споживачів до того, щоб віддавати перевагу іншим видам білка», – зауважив глобальний стратег Rabobank із питань тваринних білків Джастін Шеррард.