Тваринництво

Найвищу ціну за молоко екстра-ґатунку платять на Херсонщині

Найвищу ціну за молоко екстра-ґатунку платять на Херсонщині

Протягом минулого тижня молоко екстра-ґатунку подорожчало на 6,2%, і станом на 1 листопада коштувало 7,21 грн./кг. Найвищу ціну за нього платили у Херсонській області ‒ 8,3 грн/кг, а найнижчу ‒ у Запорізькій ‒ 7,4 грн.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Середня ціна молока вищого ґатунку склала 7,2 грн./кг ‒ на 4,8% вище встановленої на попередньому тижні. Максимальну ціну за цей продукт платили в Полтавській області ‒ 8,13 грн./кг, а найнижчу ‒ в Хмельницькій ‒ 6,4 грн./кг.

Ціна на молоко першого ґатунку зросла за минулий тиждень на 2,5% ‒ до 6,89 грн./кг. Максимальну ціну за цю сировину платили у Тернопільській області ‒  7,5 грн./кг, а найнижчу ‒ у Вінницькій ‒ 6,2 грн./кг.

Експерти АВМ підкреслюють, що саме з грудня селяни переводять корів на сухостій. Цей фактор ще більше знизить надходження молока від населення і посилить дефіцит на ринку. Переробники вже зараз відчувають нестачу сировини, що призводить до її здорожчання.

Також на закупівельні ціни впливають валютний курс і ціни на дизпаливо

Тим часом експортні ціни на українські молочні продукти будуть рости й надалі.

Основний товар, від якого формується ціна на торгах ‒ сухе незбиране молоко ‒  подорожчав відразу на 19,8% ‒ до $3317/тонна, що фактично досягло показників докризового 2014 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!