Найвідповідальніший період у вирощуванні телиць – вік від 6 до 12 місяців
Запорукою успішного формування високопродуктивних молочних стад є цілеспрямоване вирощування одержаного потомства, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Вирощування телят починається з утробного розвитку. Тому потрібно організувати правильну годівлю й утримання тільних тварин, здійснювати своєчасний запуск корів (за 50-60 днів до отелення), бо від цього залежатиме ріст і розвиток плоду в утробі матері, подальший розвиток теляти та майбутня продуктивність корови.
Однією з ключових ланок відтворення стада є технологія вирощування телиць – вона має забезпечити добрий розвиток тварин, їхню високу молочну продуктивність упродовж тривалого терміну використання. Найвідповідальнішим періодом є вік від 6 до 12 місяців: надмірно високі прирости телиць (900-1000 г) у перший рік життя призводять до відкладення жиру в молочній залозі та підвищення вмісту деяких гормонів у крові, а також настання ранньої статевої зрілості. Годівлю тварин слід організовувати так, щоб середньодобові прирости у цей віковий період становили 700-800 г.
Учені довели, що такий рівень вирощування забезпечить осіменіння телиць уже у віці 13-16 місяців за оптимальної їхньої живої маси та майбутню продуктивність корів-первісток не нижчу за 8 тонн молока.
На цьому етапі розпочинається непрямий добір тварин за їхньою живою масою.
Як повідомлялося, лужні раціони покращують продуктивність телиць.