Тваринництво

Найперспективніші ринки для експорту української курятини – Європа й Азія

Європейські й азійські ринки є найперспективнішими для експорту вітчизняної курятини.

У цьому переконаний співзасновник агропромгрупи «Пан Курчак» Сергій Горлач, пише журнал «Наше птахівництво».

«Європа – це дуже цікавий і маржинальний напрямок реалізації, – зазначив він. –  В Європі великий попит на куряче філе. А в нас воно відносно дешеве – виробляємо його з гарною собівартістю і можемо експортувати за дуже привабливою ціною».

Проблемою, за словами Сергія Горлача, поки що є тільки загороджувальні мита понад квоти, які обмежують обсяги поставок м’яса курки до Європи. Сьогодні експортувати туди більше, ніж дозволяють квоти, невигідно, є сенс – тільки в межах мит.

«Тому я сподіваюся, що наш уряд опікуватиметься цим питанням і що квоти на поставку курятини для нашої країни з боку ЄС будуть переглянуті, – сказав він. – Тим більше, що в розвинених країнах сьогодні обсяги виробництва м’яса птиці суттєво не ростуть, бо в них є обмеження за місцем розташування виробничих об’єктів, використанням землі, вартістю робочої сили тощо. Тож із року в рік ми спостерігаємо тенденцію переміщення  виробництва м’яса птиці із заходу на схід».

Китай – дуже привабливий і маржинальний ринок, підкреслив Сергій Горлач. Туди можна експортувати багато нішевих продуктів, які в нашій країні не мають попиту. Наприклад, фаланги пальців курки, лапи.

Україна вже багато років веде перемовини з Китаєм щодо налагодження експорту птахівничої продукції, та досі немає позитивного рішення.  

«Виходити на азійські ринки дуже складно, бо ми не маємо з цими країнами нормальних комунікацій, є певні труднощі з менеджментом, який володіє мовами», – зауважив співзасновник «Пана Курчака».

За його словами, сьогодні простіше виходити на азійські ринки через європейські трейдерські компанії, які мають тривалий досвід експорту й роботи з азійськими компаніями. «Через них ми можемо виходити на азійські ринки, там себе вже зарекомендувати й виходити на прямі контракти з Кореєю, Гонконгом тощо», – резюмував Сергій Горлач.

Як повідомлялося, Китай скасував додаткове ввізне мито для американської курятини.

Нагадаємо, за останні п’ять років експорт курятини з України до ЄС зріс майже вп’ятеро.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!