Тваринництво

Найперспективніші для діагностики мікоплазменних інфекцій методи, пов’язані з ДНК-технологіями

Найперспективніші для  діагностики мікоплазменних інфекцій методи, пов’язані з ДНК-технологіями

Для успішної боротьби з респіраторним мікоплазмозом птиці потрібна правильна та своєчасна діагностика. Однак труднощі вирощування мікоплазм на безклітинних поживних середовищах, можливість трансформації мікоплазм у несприятливих умовах в некультивовані форми, потреба в проведенні тривалих «сліпих» пасажів істотно обмежують застосування мікробіологічного методу для виявлення мікоплазм.

Серологічна діагностика дає змогу в стисліші строки поставити діагноз на мікоплазмоз, хоча лише респіраторний. Проте у виробничих умовах і діагностичних лабораторіях застосовують серологічний і мікробіологічний методи діагностики респіраторного мікоплазмозу. Для цього використовують серологічні набори, що дають змогу не лише ідентифікувати мікоплазми, а й визначити титр антитіл до цієї інфекції.

Найперспективнішими діагностичними тестами для виявлення мікоплазменних інфекцій у будь-якому біологічному матеріалі виявилися методи, пов’язані з ДНК-технологіями, зокрема ПЛР. Однак і він має свої обмеження, пов’язані з матеріальними витратами та наявністю спеціалізованих лабораторій.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!