Найефективніший метод вкорочення хвостів у поросят
Серед методів вкорочення хвостів у поросят застосування ножів із розжареним лезом є найбільш ефективним та надійним.
Розжареною різальною кромкою хвіст відсікається, одночасно припікаючи рану. Через це не виникає кровотечі та створюється бар’єрна плівка.
Проте фахівці все-таки рекомендують на третій день після вкорочення проводити додаткову обробку культі антисептиками (розчином йоду).
Таку роботу може виконувати один працівник і доволі швидко.
Ускладнення спостерігаються зрідка: у вигляді косих зрізів та випадкових опіків шкіри поросят.
Вкорочення хвоста звичайними хірургічними ножицями з подальшим припіканням культі спиртовим розчином йоду краще уникати. При цьому нерідко спостерігається кровотеча, яку зупиняють тимчасовим притисканням гемостатичним пінцетом. За використання цього методу навіть у нормі спостерігається запалення культі, що створює сприятливі умови для інфікування поросят.
Застарілим вважається і безкровний метод видалення частини хвоста, який полягає в тому, що на хвіст накладається щільне гумове кільце, яке припиняє кровообіг та викликає асептичний некроз та відторгнення хвоста вже на третю-четверту добу. При цьому культя не кровоточить, але поверхня потребує обробки антисептиком та контролю загоєння.
У поодиноких випадках трапляються ускладнення, коли занадто тонкий хвіст недостатньо перетискається кільцем, набирається рідини, запалюється та загниває.
Недоліком методу є складність процедури: один працівник не може самостійно накласти кільце на хвіст або витрачає на це багато часу, до того ж потреба у повторному огляді та обробці культі хвоста відволікає додаткові сили працівників.
Додати коментар