Найчутливіший до аспергільозу молодняк птиці
Аспергільоз завдає відчутної економічної шкоди птахівникам, оскільки гине величезна кількість молодняку птиці, а в надгострій формі ‒ 45-95% дорослого поголів’я.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Аспергільоз ‒ респіраторне в більшості генералізоване захворювання тварин, птиці, а також людей, що уражує органи дихання, легені, трахею, у птиці ‒ повітроносні мішки, рідше ‒ органи черевної порожнини та центральну нервову систему.
Основні збудники аспергільозу ‒ гриби Aspergillus fumigatus, Aspergillus flavus, Aspergillus niger, Aspergillus nidulans. Гриби роду Aspergillus дуже стійкі до фізичних і хімічних чинників, що значно утруднює боротьбу з ними.
На аспергільоз хворіють усі вікові групи й види домашніх і диких птахів. Найчутливішим є молодняк індичок, курей, цесарок і водоплавної птиці у віці від 5 діб до 4 місяців.
Спалахи хвороби спостерігають у будь-яку пору року.
Перебіг аспергільозу буває гострий або надгострий (блискавичний), часто набуває ензоотії, супроводжується летальністю до 45-95% поголів’я. Гостра й надгостра форми найчастіше трапляються серед молодняку і супроводжуються летальністю 50-100%. На хронічну форму аспергільозу в більшості випадків хворіє доросла птиця, і показники летальності в неї невисокі.
Раніше ми писали про перебіг хронічного аспергільозу в індиків.