Тваринництво

Надлишок чи брак мінеральних речовин у ґрунті може знизити продуктивність ВРХ

В Україні є різноманітні біогеохімічні регіони, що значно різняться за кількістю мікро- та макроелементів у ґрунті. Надлишок або брак мінеральних речовин може призвести до зниження продуктивності великої рогатої худоби і розвитку в них різноманітних патологій: флюороз, зоб тощо.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, у Західній зоні у ґрунті спостерігається дефіцит йоду, кобальту, цинку, марганцю й міді; у Північно-східній – брак рухомих форм цинку і кобальту, марганцю й міді. У Центральній зоні, хоча вона відносно краще забезпечена мінеральними речовинами, є дефіцит рухомих форм цинку, а в окремих місцях – кобальту, надлишок марганцю і бору. А солончакові ґрунти Південної геохімічної зони містять надмірну кількість бору.

Для правильної годівлі ВРХ важлива не лише абсолютна кількість мінеральних речовин, а й оптимальне їх співвідношення. Через дефіцит або надлишок мінеральних солей у раціоні порушується обмін речовин і розвивається багато захворювань: мастит, кульгавість, затримання плаценти, що надалі може бути причиною розвитку безплідності худоби.