Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Набули чинності зміни до Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Набули чинності зміни до Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз

18 вересня набули чинності зміни до Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз, затверджені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 3 липня 2020 року № 1266.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, затверджено нову форму бирки вушної для ідентифікації овець і кіз та замкового механізму бирки, матеріал і механізм виготовлення якого повинні забезпечити неможливість роз’єднання частин, що виключає їхнє повторне використання.

Усі тварини, що утримуються в господарстві, повинні ідентифікуватися биркою згідно зі зразком бирки вушної для ідентифікації овець і кіз.

З 18 вересня проводиться ідентифікація овець і кіз бирками нового зразка на одне вухо тварини.

За наявності бирок старого зразка ідентифікація овець і кіз проводиться бирками старого зразка на обидва вуха тварини до повного їхнього використання.

З 1 січня 2022 року тварини старше 12-місячного віку, а також ті, що експортуються, повинні будуть ідентифікуватися додатково за допомогою бирки з електронним ідентифікатором, яка прикріплюється на друге вухо тварини.

На обох бирках тварини зазначатиметься один і той самий ідентифікаційний номер, що відповідатиме номеру електронного ідентифікатора і даватиме змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину та господарство, де вона була народжена.

За відсутності печатки у фізичної особи-підприємця та юридичної особи, реєстраційні документи повинні бути засвідчені  підписом власника (без застосування печатки).

Для оптимізації технологічного процесу реєстрації тварин із реєстраційної відомості овець/кіз виключено позиції щодо даних про результати ветеринарних досліджень та епізоотичного стану господарства.

Для забезпечення належного контролю за епізоотичною ситуацією в країні та появою нових господарств з утримання і розведення тварин, які є окремими одиницями епізоотичного контролю, до реєстраційної картки господарства додано норму щодо завірення її спеціалістом державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якого перебуває господарство.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ