Тваринництво

На свята ціна на живець свиней стабільна

На свята ціна на живець свиней стабільна

Для свиногосподарств перший тиждень року минув вдало Ціна реалізації живця переважно залишилася на рівні останнього тижня грудня, тож не змінилася і середньоринкова позначка – 49,75 грн/кг.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Останні торги 2021 року для абсолютної більшості свиногосподарств завершилися укріпленням цін закупівлі на досягнутому рівні. Початок святкових вихідних та активний попит з боку переробників дозволили не лише оперативніше завершити торги на перший тиждень року, а й не переглядати ціну реалізації.

Епізодичні корегування цін обмежилися збільшенням цін на 0,25-0,5 грн/кг для окремих операторів. Отже, переважно товарні партії на початок січня розписали по 49,5-50 грн/кг. Вищі ціни подекуди зустрічалися у дефіцитних щодо свинини регіонах країни.

Ураховуючи відносно сталий попит з боку переробників та дещо менші обсяги пропозиції свинини, ніж тижнем раніше (зокрема, і через позапланову реалізацію на запит про додаткові обсяги), виробники свинини налаштовані зберегти ціну на рівні 49,5-50 грн/кг.

Деякі м’ясопереробники очікують пониження цін закупівлі через надходження дешевшої імпортної свинини. Та наявний потік імпорту на тлі менших обсягів внутрішньої пропозиції навряд чи спричинить дисбаланс на ринку, а більшість м’ясопереробників надалі працюватимуть на українській м’ясній сировині.

Як повідомлялося, Україна у 2021 році закупила за кордоном на 45% більше свинини.