Тваринництво

На початку жовтня ціни на живець свиней стабільні

На початку жовтня ціни на живець свиней стабільні

У перший тиждень жовтня ціни закупівлі живця свиней демонструють відносну сталість –у межах 48-50 грн/кг, адже більшість товарних партій цього тижня реалізовували за цінами попереднього.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Для більшості постачальників котирування збереглися на рівні попереднього тижня. Епізодично було незначне негативне коливання на 0,15-0,5 грн/кг, що зсунуло нижню межу цінового коридору до 48 грн/кг. Проте значного впливу на середньоринкову ціну воно не мало: показник послабився менше ніж на 0,5% проти попереднього тижня та залишається ближчим до вищої цінової позначки – 49,1 грн/кг.

З огляду на плановий перебіг реалізації, а також відносну збалансованість пропозиції живця свиней і попиту на нього, виробники свинини прогнозують, що наступного тижня котирування не зміняться. Також оператори очікують підтримки для внутрішніх цін на свинину з боку дещо вищої споживчої активності напередодні тривалих святкових вихідних.

Заготівельники живця свиней зауважують щодо сезонних коливань реалізації, повернення середньої маси товарного поголів’я до традиційних забійних кондицій (близько 110 кг), а також посилення цінової конкуренції серед м’ясопереробників.

Окремі представники галузі зазначають, що сталість закупівельних цін на свинину дозволяє працювати планомірніше, тоді як цінові коливання, зокрема негативні, переважно не сприяють пожвавленню реалізації.

Як повідомлялося, у вересні свинина в роздрібі подорожчала на 1%. Своєю чергою імпорт свинини набирає обертів.