Тваринництво

На кнемідокоптоз кінцівок найчастіше хворіє птиця 1,5-3 років

Кнемідокоптоз кінцівок (короста ніг, «вапняна нога») ‒ хронічне захворювання птиці старших вікових груп. Хвороба уражує шкіру кінцівок вище від плеснового суглоба, супроводжується свербежем, дерматитом, некрозом пальцевих фаланг, виснаженням, зниженням продуктивності.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

До цього виду збудника сприйнятлива птиця з 5-7-місячного віку, але найчастіше хворіє з 1,5 до 3 років.

Поширенню інвазії сприяють скупчене утримання птиці в темних брудних пташниках і неповноцінна годівля. Пік інфікування припадає весняно-літній період. Здорова птиця заражається під час контакту з хворою або через предмети догляду, сідала, гнізда.

Розвиток збудника відбувається у міжлускових проміжках неопереної частини кінцівок нижче від плеснового суглоба. Запалення супроводжується випотом і кератозом, на кінцівках з’являються масивні брудно-сірі луски. За проникнення патогенної мікрофлори запалюються суглоби та потовщуються кінцівки. Поступово розвивається атрофія та сухий некроз, як наслідок ‒ некроз і відпадіння пальців.

Безсимптомна стадія кнемідокоптозу кінцівок триває 3-5 місяців і виявляється тільки за допомогою акарологічних досліджень. Клінічні симптоми захворювання проявляються лише через 4-6 місяців після зараження.