Тваринництво

На Херсонщині хочуть розвивати верміферми

На Херсонщині хочуть розвивати верміферми

У Херсонській області тривають перемовини з потенційними інвесторами щодо створення верміферми – підприємства, що спеціалізуються на розведенні дощових хробаків.

Про це написав на своїй Фейсбук-сторінці директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.

Хробаки переробляють відходи життєдіяльності тварин або органічні залишки на екологічно чисте добриво – біогумус (вермікомпост) і дають черв’ячну масу, яка є основою для цінного високобілкового та екологічного корму для тварин.

За кордоном цей напрям агровиробництва розробляється досить давно, а у нас це поки що інновація. Проте приклади успішно працюючих верміферм уже є в деяких регіонах України.

На Херсонщині достатньо сировини для такого виробництва: тваринницькі ферми області виробляють тисячі тонн посліду, зауважив Олександр Паливода. Наприклад, птахофабрика у Білозерському районі виробляє понад 120 тис. тонн посліду щорічно, або 350 тонн на добу.

Біогумус є екологічно безпечним, ефективним і, головне, органічним добривом. Окрім того, біогумус – експортний товар, його охоче купують країни Азії та Африки.

Важливо й те, що створення верміферми – проект, який може бути реалізований як у великих промислових масштабах, так і в рамках малого виробництва, наголосив Олександр Паливода.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!