Тваринництво

М'ясо хворих на РРСС свиней можна переробляти

М'ясо хворих на РРСС свиней можна переробляти

Методи лікування репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС) відсутні, тому вчасна лабораторна діагностика дозволить локалізувати захворювання на ранніх етапах епізоотичного процесу і провести негайну вакцинну профілактику всього стада та інші заходи оздоровлення.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

За підтвердження діагнозу та встановлення захворювання свиней на РРСС господарство оголошують неблагополучним і вводять карантинні обмеження. Зокрема, забороняється:

– переміщення свиней із неблагополучних приміщень у межах господарства, за винятком вивезення тварин на м’ясопереробне підприємство;

– забій і перегрупування свиней без дозволу фахівців ветеринарної медицини;

– вивезення сперми кнурів за межі неблагополучного пункту;

– виїзд транспорту без дезінфекції.

М’ясо й інші продукти забою захворілих і сєропозитивних свиней дозволяється переробляти на варені сорти ковбас або консерви, але за відсутності виражених патологічних морфозмін тканин і органів.

Якщо м’ясо неможливо переробити, його знезаражують, проварюючи 3 години. Реалізувати сире м’ясо забороняється.

Під час проведення карантинних, санаційних заходів у неблагополучних щодо РРСС господарствах необхідно дотримуватися правил техніки безпеки. Обслуговчий персонал потрібно забезпечити мийними та дезінфекційними засобами, спеціальним одягом, індивідуальними засобами захисту (респіратори, окуляри, рукавички, спецодяг, спецвзуття), які мають запобігати інфікуванню, додатково проводити роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил особистої гігієни.

Нагадаємо, від РРСС може загинути до 100% поросят на першому тижні життя. Імунізація від РРСС ефективніша за внутрішньошкірної ін’єкції.

Довідка

РРСС («синє вухо», епізоотичний пізній аборт свиней) – контагіозна хвороба, що характеризується масовими абортами свиноматок наприкінці періоду супоросності, народженням нежиттєздатних поросят і супроводжується ураженням органів системи дихання.