Тваринництво

Морські водорості розглядають як інгредієнт кормів для сільгосптварин

Нідерландські вчені дослідили поживну цінність немодифікованих морських водоростей, зібраних біля узбережжя Ірландії, Шотландії та Франції, як інгредієнта кормів для тварин.

Про це пише All About Feed.

Перевагами виробництва морських водоростей є використання солоної води замість прісної, моря замість орних земель, а також висока продуктивність з точки зору виробленої біомаси на одиницю площі.

Хімічний склад 13 різних морських водоростей дуже відмінний як між видами, так і всередині видів залежно, наприклад, від сезону збирання врожаю, географічних характеристик та екологічних факторів. Для цього були відібрані шість видів – бурі Saccharina latissima, Laminaria digitata і Ascophyllum nodossum; червоні Palmaria palmata і Chondrus crispus та зелені Ulva lactuca водорості.

Вміст поживних речовин (г/кг сухої речовини) дуже відрізняється і між видами, і всередині виду –  від 45-248 – для сирого білка, 351-691 – для некрохмальних полісахаридів і 173-445 – для золи.

У цілому, в бурих морських водоростях уміст полісахаридів був найвищим. Водночас у зразках червоних і зелених морських водоростей уміст амінокислот досягав 265 г/кг сухої речовини.

Усі зразки мали значну небілкову фракцію азоту – від 0,12 до 0,29. Фракції волокна бурих морських водоростей показали інші властивості, ніж у рослин, що ростуть на суші..

S. latissima, L digitata, P. palmata і U. lactuca мали вище максимальне газоутворення, ніж люцерна, але нижче, ніж м’якуш цукрових буряків.

За вмістом білка й амінокислот немодифіковані P. palmata та U. lactuca були б цінним джерелом білка для сільгосптварин. А високий уміст некрохмальних полісахаридів і небілкового азоту та низький потенціал перетравлення in vitro обмежували б використання їх у якості кормового інгредієнту для моношлункових видів.

Здатність піддаватися ферментації L. digitata, S. latissima і P. palmata вказує на те, що ці немодифіковані морські водорості можуть мати вищу поживну цінність у жуйних тварин.

Високий вміст золи у всіх видах морських водоростей перешкоджає використанню немодифікованих морських водоростей як для жуйних тварин, так і для моношлункових.

Екстрагування білка й інших корисних компонентів за одночасного зниження вмісту золи є важливим кроком на шляху до включення морських водоростей до раціонів тварин.

Як повідомлялося, британська біотехнологічна компанія Deep Branch отримала від 2,5 млн євро для розширення виробництва.