Молоко-сировина все дешевшає

У другій половині березня тривало падіння закупівельних цін на молоко-сировину. Однак надлишки на ринку, що тиснуть на закупівельні ціни, зменшилися проти першої половини березня через нарощування експорту молочної продукції та певне збільшення споживання в Україні.
Середньозважена ціна трьох ґатунків молока на 25 березня склала 16,2 грн/кг (без ПДВ), що на 40 коп. менше, ніж місяць тому, повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Так, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку знизилася на 45 коп., як порівняти з початком лютого, ‒ до 16,35 грн/кг. Діапазон цін у господарствах варіювався від 15,7 до 16,7 грн/кг.
Вищий ґатунок на 25 березня в середньому коштував 16,15 грн/кг, що на 50 коп. менше, ніж місяць тому. Ціни на молоко цього ґатунку коливалися в межах 15,5-16,3 грн/кг.
Середня ціна на молоко першого ґатунку втратила 35 коп. проти другої половини лютого, опустившись до 15,65 грн/кг. Мінімальна ціна в господарствах ‒ 15 грн/кг, а максимальна – 16 грн/кг.
Георгій Кухалейшвілі зауважує, що споживання молочної продукції в Україні переробники стимулюють акціями в торговельних мережах.
Рентабельність виробництва сухого знежиреного молока й вершкового масла покращилась, а сирного продукту й казеїну ‒ погіршилася.
Спалахи ящуру в Угорщині та Словаччині та ймовірність поширення хвороби на Польщу й Австрію створюють перспективи для подальшого падіння закупівельних цін. Молокопереробні підприємства Польщі й Австрії експортують значні обсяги молочних продуктів, і в разі карантину можуть перейти на виробництво продукції тривалого зберігання, у тому числі вершкового масла чи сухого молока.
А ці товари ‒ ключові в українському експорті. Накопичення масла та сухого молока на складах у Європі може вплинути на зниження цін на таку ж продукцію й молоко-сировину в Україні.
Як повідомлялося, з початку року підприємства на 4% збільшили виробництво молока.