Тваринництво

Молочна сировина почала дорожчати

Молочна сировина почала дорожчати

На 1 липня середньозважена ціна трьох ґатунків молока-сировини зросла на 13 коп., як порівняти з попереднім місяцем, ‒ до 13,57 грн/кг (без ПДВ).

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстраґатунку додала 15 коп., як порівняти з червнем, ‒ до 13,84 грн/кг. Діапазон цін на таку сировину в господарствах варіюється від 13,2 до 14,3 грн/кг.

Вищий ґатунок у середньому коштує 13,84 грн/кг, подорожчавши також на 15 коп., як порівняти з попереднім місяцем. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,2 до 14,3 грн/кг.

Середня ціна на молоко першого ґатунку піднялася на 9 коп. проти червня ‒ до 13,04 грн/кг. Мінімальна ціна на таку сировину в господарствах ‒ 12,65 грн/кг, максимальна – 13,35 грн/кг.

За словами Георгія Кухалейшвілі, з кінця червня попит на молока почав превалювати над пропозицією. Молокопереробні підприємства відчули певний брак сировини. Це призвело до точкового підвищення цін на молочну сировину на початку липня. Подорожчання пального ще не встигло позначитися на ціні молока на заводі. Однак дефіцит молока-сировини підняв середню ціну на спотовому ринку на 55 коп., як порівняти з червнем. У перспективі закупівельні ціни можуть і далі зростати, якщо пропозиція молока на внутрішньому ринку скорочуватиметься.

У липні в Україні прогнозується спека, яка зазвичай знижує продуктивність корів у присадибному секторі.

Активізація російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі є викликом для молочнотоварних ферм, які використовують автоматизоване доїльне обладнання. За попередніми оцінками АВМ, у 2024 році в Україні очікується скорочення виробництва молока на 2%.

Однак усе ще рентабельне виробництво сиру, сирного продукту, молочної сироватки й вершкового масла. На покращення рентабельності виробництва біржових товарів впливає девальвація гривні й укріплення цін на молочні продукти в попередні тижні.

Як повідомлялося, за п’ять місяців промисловий сегмент збільшив виробництво молока на 5,6%.